Mistrovství ČR v PP a RP - České Budějovice Zpět
  25. - 26. 6. 2011
  kompletní výsledky ve formátu PDF

Marek Pavelka, Jan Tesař a Marek Páral

Vyvrcholením letošní sezóny ploutvových plavců žďárského Čochtanklubu se 25.-26. června stalo Mistrovství České republiky seniorů a juniorů, konané v Českých Budějovicích. Klub úspěšně reprezentovali v chlapcích a mužích Marek Pavelka, Jan Tesař, Marek Páral, David Musil a Petr Bezchleba, v dívkách Sylvie Růžičková, Adéla Vlčková a Adéla Půžová. Závody byly velice úspěšné, žďárští plavci vybojovali několik mistrovských titulů a další cenné kovy.

Nejúspěšnějším závodníkem žďárského týmu se stal junior Jan Tesař, kterému se podařilo vybojovat titul seniorského Mistra ČR na tratích 800 PP a 1500 PP, na kterých také posunul hranici českých juniorských rekordů. Na dalších tratích si doplaval pro dvě stříbrné medaile.

Mezi juniorkami podala standartní výkon Sylvie Růžičková, která s přehledem vyhrála všechny tratě své kategorie a dokonce vybojovala v celkovém pořadí mezi ženami stříbro a bronz na tratích 400 RP a 800 RP (s dýchacím přístrojem).

Nejmladší závodnice našeho týmu Adéla Vlčková vybojovala v mladších juniorkách krásné 3. místo na 100 BF a i na dalších tratích se umístila do 6. místa. Ve stejné kategorii závodila i Adéla Půžová, která na trati 100, 400 a 800 RP vybojovala stříbrné medaile.

V mladších juniorech zabojoval Marek Páral, který si přivezl domů nejcennější kov a další tři stříbrné příčky ze středních a dlouhých tratí. Ve stejné kategorii solidně zaplaval David Musil, který si získal hezké 5., 7. a 16. místo.

Kvalitní výkon v kategorii mužů podal i Marek Pavelka, který si vyplaval na svých oblíbených bi-finových tratích 4., 5. a 6. místo. Petr Bezchleba, jeden z trenérů žďárského Čochtanklubu, vybojoval na MČR 8. a 12. místo na tratích 400 a 800 RP.

Na základě výkonů během celé sezóny a na tomto MČR byl Jan Tesař vybrán do české juniorské reprezentace, která se ve dnech 11. - 18. července 2011 zúčastní Mistrovství Evropy juniorů v maďarském Miskolci. Přejeme mu hodně úspěchů.