3. kolo MSLM - Přerov Zpět
  30. 4. 2011
  kompletní výsledky ve formátu PDF

Marek Páral zvítězil na 800PP

V sobotu 30. 4. 2010 se ploutvoví plavci žďárského Čochtanklubu zúčastnili 3. kola Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavaní a rychlostním potápění, které se uskutečnilo v Přerově.

V nejstarší kategorii "C" (14 a 15 let) si vedl nejlépe Marek Páral, který zvítězil na trati 800PP. Na zlatou medaili na stejné trati dosáhla i Adéla Půžová. Kvalitní výkon podala i Adéla Vlčková, která doplavala na třetím místě na 50BF.

V kategorii "D" (12 a 13 let) získal bronzovou medaili na trati 50BF Filip Dlouhý a dobře zaplaval i Vojtěch Dvořák, který dvakrát doplaval na nepopulárním 4. místě. V dívkách velice solidní výkony podaly Barbora a Klára Mokričkovi a Zuzana Řebíková. Všechny tři závodnice se umístili těsně pod stupni vítězů.

V nejmladší kategorii "E" (11 let a mladší) výborně zaplavala Adéla Švomová (2002), která na trati 50PP získala bramborovou medaili, ale vzhledem k jejímu věku, to je vynikající výkon. Neztratili se ani Daniel Dlouhý a Matěj Novák, kteří si vylepšili své osobní maxima.

I ostatní zúčastnění závodníci nezklamali a vylepšili si své osobní rekordy. Po sečtení výsledků všech tří kol Čochtanklub obhájil celkové druhé místo mezi kluby z Moravy. Tímto umístěním se klub kvalifikoval do Finále ligy mládeže, kde spolu soupeří šest nejlepších klubů z celé České republiky. Finále se bude konat podzim v Novém Jičíně.