Mistrovství ČR v PP a RP - Chomutov Zpět
  12. - 13. 6. 2010
  kompletní výsledky ve formátu PDF

Marek Páral startuje

Vyvrcholením letošní sezóny ploutvových plavců žďárského Čochtanklubu se 12.-13. června stalo Mistrovství České republiky seniorů a juniorů, konané v Chomutově. Klub úspěšně reprezentovali Leoš Dospěl, Marek Pavelka, Jan Tesař, Vojtěch Vidergot, Marek Páral, Sylvie Růžičková, Viktorie Polášková a Adéla Půžová.

V absolutním pořadí si nejlépe vedla Sylvie Růžičková, která je sice věkem juniorka, ale podařilo se jí vybojovat titul Mistr ČR na trati 800 RP (s dýchacím přístrojem) a dále si doplavala pro dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Podobně kvalitní výkon podal i Marek Pavelka, který vybojoval zlatou medaili na 200 BF a přidal k tomu i jednu bronzovou medaili.

Standardně kvalitní výkon podal Leoš Dospěl, který získal stříbrnou a bronzovou medaili. Také Jan Tesař skvěle doplnil tuto sbírku medailí několika cennými kovy v juniorské kategorii. I ostatní naši juniorští plavci získali medailová umístění a prezentovali se kvalitními výkony.

Na základě výkonů během celé sezóny a na tomto MČR byli Jan Tesař a Sylvie Růžičková nominováni do české juniorské reprezentace, která se ve dnech 5. - 12. července 2010 zúčastní Mistrovství světa juniorů na Mallorce. Přejeme jim hodně úspěchů.