Čochtanklub Žďár nad Sázavou - ploutvové plavání, plavání s ploutvemi, rychlostní potápění, DPP, Bi-Fins, potápění, finswimming, diving

Logo English version
Logo ÚVOD   SPORT   POTÁPĚNÍ   KLUB   KONTAKTY   FOTOGALERIE   KE STAŽENÍ   ODKAZY
Logo

Svaz potápěčů Moravy a Slezska CMAS

PLAVECKÝ KURZ
TERMÍNOVÁ LISTINA
TRÉNINKY, PŘÍSPĚVKY
TRENÉŘI TZM
LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ
CO TO JE PP?
ARCHIV VÝSLEDKŮ
PLAVECKÁ ŠKOLA PRO DOSPĚLÉ

Tréninková základna mládeže (TZM)

Klubovna Žďár n.S.

Amfora Velké Dářko

Rychlé kontakty

E-mail: cochtanklub@email.cz

TZM:
Klubovna ZR:
Amfora:
Potápění:
777 142 787
602 413 717
---
602 511 800

Všechny kontakty >>

Mistrovství a Přebor ČR v DPP - Hrádek nad Nisou Zpět
  1. - 2. 9. 2007
     

Zvětšit

Plavci Čochtanklubu ovládli republikový šampionát

Hrádek nad Nisou/Žďár nad Sázavou. Ploutvoví plavci ze žďárského Čochtanklubu se na víkendovém mistrovství České republiky v dálkovém ploutvovém plavání předvedli ve skvělé formě. Mladí svěřenci trenéra Martina Trnky vybojovali v areálu Kristýna u Hrádku nad Nisou pět medailí v individuálních závodech, k nimž o den později přidali ještě dvě medaile ze štafet. Nejúspěšnějším plavcem šampionátu se stal 15letý Leoš Dospěl, který "vylovil" dvě zlaté medaile.

"Celé mistrovství bylo jedním z největších úspěchů žďárského plavání. Úspěchy by mohly pokračovat i dál, protože většina našich závodníků jsou junioři," předvídá trenér Trnka, bývalý dlouholetý český reprezentant.

Mladší junior Dospěl ovládl nejen závod v zatopené pískovně u německých hranic, ale i celkové hodnocení českého poháru. Mezi staršími juniory (16-17 let ) doplaval Michal Smolík v závodě na 6000 m jako druhý. V hlavní mužské kategorii vybojoval bronz na stejné distanci Petr Mucha.

V závodu nejmladších talentů (do 13 let) se při svém premiérovém startu na kilometrové trati blýskla druhým místem Sylvie Růžičková. Mladší juniorka Daniela Bukáčková na trati 3000 m napodobila Dospěla a kromě mistrovského závodu vyhrála bezkonkurenčně i celkové hodnocení poháru. "Daniela plavala na úrovni stejně starých kluků, má našlápnuto do juniorské reprezentace," vyzdvihl Trnka výkony nadějné plavkyně.

Žďárští plavci naplno ukázali svůj potenciál i v nedělních štafetách bez rozdílu věku. Čtveřice Daniela Bukáčková, Lea Šimečková, Radka Šimečková a Sylvie Růžičková v závodu na 4x1000 m nestačila jen na olomoucké plavkyně a na stupních vítězů si zblízka prohlédla stříbrné medaile.

Vrcholem víkendu se stal štafetový závod mužů. Vyrovnaný souboj s mosteckými plavci rozhodli žďárští Čochtani (Dalimil Fišar, Michal Smolík, Leoš Dospěl a Petr Mucha) až adrenalinovým závěrem, ve kterém finišman Mucha dohmátl jen těsně pro zlato.

Žďárští plavci tak na závěr letní sezony zúročili intenzivní přípravu. "Bylo poznat, že jsme kvalitně potrénovali. V srpnu jsme absolvovali čtrnáctidenní soustředění na Velkém Dářku," připomněl Martin Trnka.

Ploutvové plavání v posledních letech bojuje s nedostatkem závodníků. Žďárská základna patří v tuzemsku k těm nejpočetnějším a nejúspěšnějším. Přesto bojuje o přežití. "Dotace od svazu se neustále snižují. Hlavně díky podpoře od města jsme mohli nasadit i štafety," pochvaluje si Trnka finanční příspěvek na výjezdy. Čochtanklub se Žďáru odvděčil medailovou sklizní.

Jiří Bárta
Vyšlo ve Žďárském deníku / Týdeníku Vysočina dne 6. 9. 2007

Podporují nás:

Podpořilo Město Žďár nad Sázavou

Podpořilo nás Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Kraj Vysočina

Králi.cz webdesign - www.krali.cz - tvorba www stránek, webhosting, grafické práce, online obchody
Vodaservis s.r.o. - úprava pitných, technologických a bazénových vod

Značení a popis laserem - Roman Sýkora

Power Plastics s.r.o.

    KRÁLI.CZ WEBDESIGN