Všechny kontakty >>

Zlatá ploutev - Praha Zpět
  9. 12. 2006
  kompletní výsledky ve formátu PDF

Po čtrnáctidenní pauze se plavci Čochtanklubu zúčastnili posledního závodu roku 2006, kterým byla Zlatá ploutev Prahy. Úplně první závod v životě to byl pro naše nejmladší plavce Davida Musila, Roberta Götze, Michala Hrdličku, Pavla Císaře a Filipa Dlouhého. Závodu se zúčastnili i zkušení závodníci Tomáš Šimeček, Čestmír Paclík, Petr Mucha, Aleš Dospěl, Štěpán Jáchym a Tomáš Flídr.

Do závodu byly zařazeny netradiční disciplíny jako slalom mezi obručemi, 50 m BiFins (plavání s roznožkami kraulem) a 25 RP (pod vodou). Z těchto tří disciplín byli po sečtení bodů vyhlášeni vítězové v jednotlivých kategoriích. Mezi ně patřili i naši plavci. David Musil zvítězil ve svém ročníku (97), stejně jako Tomáš Šimeček (96). Druhý v kategorii C (14-ti a 15-ti letí) skončil Štěpán Jáchym a na třetí místo dosáhli Pavel Císař (v roč. 98) a Aleš Dospěl v kat. B (16-ti a 17-ti letí). Ostatní plavci podali také výborné výkony a stupně vítězů jim unikli jen těsně.

Hlavním, poněkud extrémním závodem, je Zlatá ploutev. Dvojčlenná družstva musí uplavat 100 RP (pod vodou) pouze s jednou lahví se vzduchem, hned poté vytáhnout ze 4-metrové hloubky závaží (pneumatiku), uplavat s ní 50 metrů, vytáhnout závaží na břeh, následně volným stylem, ale co nejrychleji, uplavat dalších 50 metrů a nakonec se potopit pro harpunu, trefit co nejpřesněji terč a dotknout se stěny, čímž je závod ukončen. Naše dvojice Petr Mucha a Aleš Dospěl získala vynikající třetí příčku v celkovém hodnocení všech kategorií. Nejmladší závodníci v tomto závodu nestartovali.

Trenér Martin Trnka byl spokojen s výkony svých svěřenců, protože se ukázalo, že i na konci sezóny jsou plavci výborně připraveni na jakýkoliv typ závodu.