14. - 15. 4. 2012
  kompletní výsledky ve formátu PDF

Bronzový tým mužů Čochtanklubu

O víkendu 14. – 15. 4. 2012 se v Olomouckém plaveckém bazénu uskutečnil další ročník Potápěčské ligy družstev v ploutvovém plavání.

Žďár nad Sázavou reprezentoval tým mužů ve složení Bezchleba, Pavelka, Tesař, Mucha, Vidergot, Páral, Dospěl, ale také dvě dívky Vlčková a Půžová, které ovšem startovaly ve smíšeném týmu se Zlínem. Při lize družstev se plavou všechny bazénové disciplíny ploutvového plavání tzn. pod vodou RP (na nádech nebo s dýchacím přístrojem), PP na hladině (s dýchací trubicí) a BF bi-fins (s dýchací trubicí a dvěma gumovými ploutvemi stylem kraul). Soutěží mezi sebou týmy o maximálně 7 členech v kategorii muži a ženy. Každou disciplínu mohou jet dva závodníci jednoho klubu. Po každé disciplíně se sčítají body dle celkového pořadí v disciplíně. Družstva bojují o titul MISTR ČR.

Po loňském 4. místu žďárská sestava počítala s obdobným umístěním i letos. Ale během závodů se situace vyvíjela mnohem lépe. Mladíci Vidergot a Páral překvapili výbornými výkony na dlouhých tratích plavaných pod vodou s dýchacím přístrojem a na hladině, získali tak mnoho cenných bodů pro tým. Tradiční oporou byl reprezentant a štrekař Jan Tesař, který vybojoval na svých parádních tratích 200, 400 a 800 PP 4., 1., a 2. místo, dobře si vedl i na tratích sprinterských. Jeho vrcholná forma by ovšem měla přijít až za dva měsíce na Mistrovství republiky, takže nemohl být spokojen s časy. Dalším reprezentantem v našich řadách je studující Leoš Dospěl, který s omezenými možnostmi tréninku v Brně předvedl výborné výkony na kratších tratích 50, 100 a 200 PP (na hladině) a přispěl výrazně také ve štafetových závodech. Marek Pavelka vybojoval 3. 4 a 5. místo v disciplínách Bi-fins 50, 100 a 200 metrů a potvrdil i po nemoci, že patří k české špičce. Poslední dva členové žďárské sestavy, studující Petr Mucha a tréner Petr Bezchleba drží své výkony na stále vysoké výkony a jejich body udržely tým na medailové pozici.

Družstvo ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou v celkovém pořadí Mistrovství České republiky získalo třetí příčku za týmy Nového Jičína (6. vítězství v řadě za sebou) a Liberce.

Děvčata z Čochtanu se také výrazně vylepšily na všech plavaných tratích a potvrdily stoupající formu před dalšími vrcholy sezony. Zlínský tým, za který nastoupily, obsadil celkové 4. místo mezi ženami.

Všichni zástupci Čochtanklubu potvrdili výbornou formu i přesto, že v současné době má družstvo komplikované tréninkové podmínky a do bazénu musí dojíždět kvůli opravám bazénu žďárského.

Po celý víkend se o týmu pomáhali trenéři Martin Trnka a Pavel Králíček.