1. kolo Světového poháru - Eger, Maďarsko Zpět
  24. - 26. 2. 2012
  kompletní výsledky ve formátu PDF

Adéla Vlčková a Adéla Půžová se svými monoploutvemi v Egeru

O víkendu 24. - 26. února 2012 se v maďarském Egeru uskutečnilo 1. kolo Světového poháru v plavání s ploutvemi (PP) a rychlostním potápění (RP). Prvních velkých mezinárodních závodů letošního roku se zúčastnilo přes 240 plavců z celého světa, z toho asi 30 přijelo z České republiky. Žďárský Čochtanklub reprezentovalo 5 závodníků.

Jediným zástupcem klubu v seniorech byl Jan Tesař, který teprve v lednu přešel z juniorské kategorie a poprvé tak soupeřil s obrovskou konkurencí špičkových plavců. Honza přesto obsadil na dlouhých tratích výborné 8., 9. a 10. místo a drží letošní nejrychlejší časy zaplavané českými závodníky. Na trati 200 m PP navíc pokořil klubový rekord a prolomil hranici světové extratřídy zaplavaným časem pod 1:30.

Podobných umístění dosáhl i junioři Marek Páral a Vojtěch Vidergot, pro které byl mezinárodní závod této úrovně kvalifikačním závodem na Mistrovství světa juniorů. Marek ve svých 16-ti letech získal na dlouhých tratích nádherné 10., 14. a 17. místo. Vojta je juniorem poslední sezónu, na svých oblíbených závodech pod vodou s dýchacím přístrojem vybojoval skvělé 7., 10. a 17. místo. Bohužel se kluci zatím svými výkony do reprezentace neprobojovali.

Čochtanklub mezi dívkami reprezentovaly juniorky Adéla Vlčková a Adéla Půžová. Adéla Vlčková si na trati 400m PP vylepšila své osobní maximum a vybojovala skvělé 10. místo. Na kratších tratích 50m a 200m PP zaplavala na úrovni osobních rekordů a získala v obou disciplínách krásné 12. místo. Adéla Půžová se specializuje na rychlostní potápění (plavání s dýchacím přístrojem). Na své oblíbené trati 400 m RP vybojovala v juniorkách 10. místo a v hladinových disciplínách se umístila na pěkném 12. a 15. místě.

Všem zúčastněným držíme palce a přejeme hodně úspěchů do nadcházející sezóny.