Čochtanklub Žďár nad Sázavou - ploutvové plavání, plavání s ploutvemi, rychlostní potápění, DPP, Bi-Fins, potápění, finswimming, diving

Logo English version
Logo ÚVOD   SPORT   POTÁPĚNÍ   KLUB   KONTAKTY   FOTOGALERIE   KE STAŽENÍ   ODKAZY
Logo

Svaz potápěčů Moravy a Slezska CMAS

PLAVECKÝ KURZ
TERMÍNOVÁ LISTINA
TRÉNINKY, PŘÍSPĚVKY
TRENÉŘI TZM
LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ
CO TO JE PP?
ARCHIV VÝSLEDKŮ
PLAVECKÁ ŠKOLA PRO DOSPĚLÉ

Tréninková základna mládeže (TZM)

Klubovna Žďár n.S.

Amfora Velké Dářko

Rychlé kontakty

E-mail: cochtanklub@email.cz

TZM:
Klubovna ZR:
Amfora:
Potápění:
777 142 787
602 413 717
---
602 511 800

Všechny kontakty >>

Mistrovství světa juniorů v PP a RP - Mallorca Zpět
  5. - 12. 7. 2010
     

Jan Tesař a Sylvie Růžičková

Stejně jako vloni, kdy barvy České republiky úspěšně hájili na ME juniorů v ploutvovém plavání v Bělehradě žďárští plavci Leoš Dospěl (92) a Dalimil Fišar (92), se ani letos junioři žďárského Čochtanklubu neztratili. Již v jarní části sezóny se Jan Tesař (94) a Sylvie Růžičková (94) úspěšně kvalifikovali na Mistrovství světa juniorů v PP a RP, které se konalo v červenci ve španělském Palma de Mallorca.

V mezinárodní konkurenci reprezentanti našeho klubu podali vynikající výkony. Sylva se specializuje na disciplíny RP (pod vodou s dýchacím přístrojem). Největšího úspěchu dosáhla na 400RP, kdy doplavala na vynikajícím 5. místě. Na trati 800RP podala stejně kvalitní výkon a umístila se na 7. pozici. Doplňkově se účastnila i závodu na 200PP (na hladině se šnorchlem), který dokončila na slušném 16. místě.

Honza je specialista na hladinové delší tratě. V obrovské konkurenci, která na MS v chlapecké kategorii je, získal na nejdelší bazénové disciplíně 1500PP velmi solidní 12. místo. V disciplíně 800 PP vybojoval 14. pozici a na střední trati 400PP doplaval patnáctý.

Honza a Sylva se zúčastnili i plaveckého maratonu na 6 km. Plavalo se v ohromném horku v moři. Na tyto pro nás „exotické“ podmínky doplatila Sylva, která závod nedokončila. Honza dokázal, že je nejlepší juniorský dálkový plavec v ČR a doplaval na vynikajícím 16. místě.

Oba naši odchovanci se letos dostali do reprezentace ČR poprvé a určitě nezklamali. V letošní sezóně mají opět šanci se zúčastnit ME juniorů v Maďarsku. Nebude to ale jednoduché, protože tréninková příprava bude dost ovlivněna předpokládaným dlouhodobým uzavřením žďárského plaveckého bazénu z důvodu rekonstrukce. Doufejme, že se zadaří a i díky podpoře od města Žďár nad Sázavou, se naši plavci opět kvalifikují do juniorského reprezentačního výběru.

(kra)

Podporují nás:

Podpořilo Město Žďár nad Sázavou

Podpořilo nás Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Kraj Vysočina

Králi.cz webdesign - www.krali.cz - tvorba www stránek, webhosting, grafické práce, online obchody
Vodaservis s.r.o. - úprava pitných, technologických a bazénových vod

Značení a popis laserem - Roman Sýkora

Power Plastics s.r.o.

    KRÁLI.CZ WEBDESIGN