Mistrovství ČR v DPP - Těrlicko Zpět
  14. - 15. 6. 2008
  kompletní výsledky ve formátu PDF

Zvětšit

Jedním z vrcholů letošní sezóny ploutvových plavců žďárského Čochtanklubu se o víkendu stalo Mistrovství ČR v distančním ploutvovém plavání. Závod se konal na Těrlické přehradě a náš klub v něm reprezentovali chlapci Leoš Dospěl, Michal Smolík, Jan Tesař, Petr Mucha a dívky Lea Šimečková, Daniela Bukáčková, Nikola Halmová a Sylvie Růžičková.

V kategorii C (14 - 15 let) obsadila stříbrnou pozici Sylvie Růžičková, kterou na trati 3000 m překonala pouze jediná závodnice. V chlapcích kategorie C nenašel přemožitele Jan Tesař a získal na stejné trati vynikající 1. místo.

V juniorské kategorii B (16 – 17 let) se nejvíce dařilo Leošovi Dospělovi, který v závodě na 6000 m vybojoval krásné 2. místo. Těsně pod stupni vítězů, na nevděčné 4. pozici, dokončila závod Lea Šimečková. Na stejné trati v závodě mužů doplavali Michal Smolík na solidním 5. místě a Petr Mucha na 8. místě.

Zlatým hřebem víkendu se staly závody štafet na 4 x 2 km, v kterých družstvo mužů ve složení Dospěl, Tesař, Smolík a Mucha vybojovalo stříbrnou medaily a úspěšně tak navázalo na loňský zisk titulu Mistra ČR. Neztratilo se ani družstvo žen ve složení Růžičková, Šimečková, Halmová a Bukáčková, které obsadilo 5. místo.