2. kolo MSLM - Zábřeh na Moravě Zpět
  18. 3. 2006
  kompletní výsledky ve formátu PDF

Zvětšit

V plaveckém bazénu v Zábřehu na Moravě proběhlo druhé kolo MSLM v ploutvovém plavání. Čochtanklub v oslabeném složení z důvodů nemocí obsadil druhé místo, když sice porazil lídra soutěže Lagunu Nový Jičín, ale zaskočil ho nečekaně Nemo Zlín, který obsadil všechny disciplíny, což se projevilo hlavně ve štafetách , které jsou bodovány dvojnásobně. Ale to nic neubírá na výkonech našich plavců, kteří ve svých kategoriích zaplavali výborně.

Bez konkurence byl Dalimil Fišar v kategorii "C" (ročník 91-92), který nad o rok staršími závodníky zvítězil ve všech svých startech 100 PP, 50 RP (celé pod vodou) a 200 PP. Úspěšní byli i další naši plavci v této kategorii, Tomáš Flídr obsadil jedno druhé a dvě třetí místa, Leoš Dospěl byl třikrát čtvrtý a Daniela Bukáčková obsadila dvě pátá a jedno šesté místo. Štafeta 4x50PP ve složení Flídr Tomáš, Šimečková Lea, Bukáčková Daniela a Fišar Dalimil nenašla přemožitele a s náskokem 25 metrů zvítězila - což je o parník. Tato kategorie nám dělá jen radost.

V kategorii "D" (ročník 93-94) byl opět výborný Honza Tesař, který zvítězil na tratích 25 RP, 200 PP a byl druhý na 100 PP. Výborně plavala také Sylva Růžičková, která byla jednou první a dvakrát druhá a David Štětka jednou třetí. V této kategorii se projevilo pravidlo, že se musí postavit jen štafeta 2 + 2 (dva chlapci a dvě dívky), jinak by jsme i zde opět s velkým náskokem stáli na bedně.

A nesmíme zapomenout na naše nejmladší plavce v kategorii "E" (ročník 95 a mladší). Zde byl z našich nejlepší Vojta Vidergot, který byl třikrát třetí a to na 100 PP, 50 PP a 200 PP. V rámci II. kola MSLM proběhla také velká cena firmy SULKO, ve které byla velmi úspěšná Sylvie Růžičková, která ve své kategorii "D" chlapci a dívky dohromady obsadila vynikající 2. místo za 777 bodů (bodování podle zaplavaného nejlepšího výkonu). Můžeme konstatovat, že v Sylvii Růžičkové nám roste jedna z velkých nadějí žďárského ploutvového plavání.

Můžeme se dále těšit i z toho, že nám u nás rostou velmi dobří sprinteři a to je dobré znamení pro další již III. kolo MSLM, které se bude konat již v sobotu 8. 4. 2006 u nás ve Žďáru nad Sázavou. Doufáme, že se nám tentokrát útok na první místo vydaří. Všechny naše příznivce a i ty co chtějí poznat, co je to vlastně ploutvové plavání, tímto srdečně zveme do plaveckého bazénu při 4. ZŠ Žďár nad Sázavou.