Mezinárodní Mistrovství ČR a Přebor kat. B a C - Ostrava Zpět
  19. - 21. 5. 2006
  kompletní výsledky ve formátu PDF

Mezinárodní Mistrovství ČR a Přebor kat. B a C - Ostrava

Ve dnech 19. - 21. 5. 2006 proběhlo v Ostravě Mezinárodní Mistrovství ČR a Přebor kategorií B a C v plavání s ploutvemi. Tento závod je vrcholem sezóny a kvalifikují se na něj jen závodníci, kteří splní přísné časové limity na jednotlivých tratích. Závodní družstvo Čochtanklubu pod vedením trenéra Martina Trnky se skládalo ze 6 chlapců (Petr Mucha, Aleš Dospěl, Leoš Dospěl, Tomáš Flídr, Dalimil Fišar, Štěpán Jáchym) a 3 dívek (Daniela Bukáčková, Nikola Halmová, Lea Šimečková), kteří se snažili vybojovat medaile v rámci Přeboru kategorií B (16 - 17 let) a C (14 - 15 let). Nadějné juniory doplnil zkušený Čestmír Paclík, který pomohl týmu hlavně ve štafetách.

Největšího úspěchu dosáhl Dan Fišar (kat. C), který získal titul Přeborník ČR kat. C na trati 100 RP, 2. místo na 50 RP a 2. místo na 50 PP. Mezi úspěšné závodníky lze zařadit i Štěpána Jáchyma (kat. C), jenž si doplaval pro 3. místo na trati 200 PP a Petra Muchu (kat. B), který získal 2. místo na trati 400 RP. Velkým překvapením byly výkony Ley Šimečkové (kat. C), která si razantním způsobem vylepšila osobní rekordy na všech tratích, které plavala. I ostatní svěřenci trenéra Martina Trnky plavali na úrovni svých osobních časů a získali několik vynikajících čtvrtých a pátých míst.

Vrcholem závodu jsou vždy štafetové závody 4 x 200 PP a 4 x 100 PP v kterých se utkávají nejlepší týmy z celé ČR. Naše štafeta ve složení Čestmír Paclík, Štěpán Jáchym, Aleš Dospěl a Petr Mucha obsadila v obou závodech vynikající 5. místo. Tyto výkony jsou jistě dobrou předzvěstí do budoucnosti. Nyní se závodníci Čochtanklubu budou připravovat na seriál závodů v DPP (distančním plavání na volné vodě). V tomto seriálu by jsme v juniorských kategoriích opět chtěli atakovat přední příčky.