Všechny kontakty >>

Mistrovství ČR a přebor kat. B, C - České Budějovice Zpět
  27. - 29. 6. 2003
  kompletní výsledky ve formátu PDF

O víkendu 27. - 29. června 2003 proběhlo v Českých Budějovicích Mistrovství ČR a Přebor ČR kategorie B, C v ploutvovém plavání a rychlostním potápění. Ze žďárského ČOCHTANKLUBU se vrcholného podniku zúčastnili Eva Bezchlebová (77), Lucie Vorlíčková (87), Radka Šimečková (89), Barbora Prokšová (85), Andrea Bednářová (86), Monika Živná (89), Lenka Holemářová (87), Petr Bezchleba (78), Radek Rouš (85), Martin Láznička (83), Petr Musil (85), Čenda Paclík (86), Martin Zvěřina (84), Lukáš Pantůček (84) pod vedením trenéra Tomáše Landsmana.

Nejvíce se dařilo Evě Bezchlebové, která získala dvě bronzové medaile na tratích 50 RP (0:21,33) a 100 RP (0:47,79) a k nim přidala dvě šestá místa.

V rámci mladších kategoriích byla úspěšná Lenka Holemářová, která získala v kategorii B dva přebornické tituly (100 RP a 50 RP), jednu stříbrnou (50 PP) a bronzovou medaili (100 PP). Mezi juniory (kat.B) dosáhl největších úspěchů Čenda Paclík, který vybojoval přebornický titul na trati 200 PP ve výborném čase 1:39:42, druhé místo na trati 50 RP a bronzové medaile na tratích 400 PP, 50 PP a 100 PP.

Tradičně se dařilo mužům ve štafetových závodech, když ve složení Musil, Paclík, Zvěřina, Bezchleba získali na 4x200 PP stříbrné a na 4x100 PP bronzové medaile, největší boje na těchto tratích sváděli s týmy Olomouce a Prahy. Děvčata získala na stejných tratích 5. a 7. místo vždy ve složení Prokšová, Bednářová, Holemářová, Bezchlebová.

Lucii Vorlíčkové se nejvíce dařilo na trati 400 RP, kde jí osobní rekord 4:10,51 zajistil pěkné 6. místo v kategorii B.

Nejmladší závodnice Monika Živná a Radka Šimečková, které se MČR účastnili poprvé, nedosáhli na medailová umístění, ale zlepšením osobních rekordů potvrdili vzestup formy.

Ze žďárského ČOCHTANKLUBU byli Martin Láznička a Čenda Paclík nominováni do reprezentačních výběrů pro Mistrovství světa v dálkovém plavání, které se letos bude konat v Egyptě.

Tímto závodem ČOCHTANKLUB úspěšně zakončil tuto sezónu, příprava na následující rok začne začátkem srpna soustředěním na Velkém Dářku.